ביטוחים רפואיים פרטיים: תקציר שאלות ותשובות למשתמש המתחיל

אספנו עבורכם כמה מושגים ונושאים בסיסיים, שחשוב מאוד לדעת בהתנהלות לקבלת כיסוי עבור טיפול רפואי.

מטופלים רבים עומדים מול חברות הביטוח נבוכים מבורותם בתחום ועוד יותר מבויישים לנוכח העובדה שלא טרחו ללמוד על מה הם משלמים.

הזכרתי במאמר כללי אצבע לבדיקת הפוליסה הביטוחית הפרטית את הפרדוקס שמוכר כל כך הרבה ביטוחי בריאות – פרדוקס שגורם לכולנו להמנע מלדבר על מחלות ועל כל מיני חס וחלילות לסוגיהן.

ישנן בכל זאת כמה דברים ומושגים שחשוב לדעת לפני פגישה עם סוכן ביטוח בריאות- פרטי או במקום העבודה. דברים שחשוב לשאול ולקחת בחשובון בבחירה לרכישת  ביטוח רפואי.


כמה חברות ביטוח פרטי ישנן בישראל?

חברת ביטוח הפניקס, הראל, מגדל, כלל, איילון , דקלה.


אני עומד בפני רכישת ביטוח רפואי- איזו חברה הכי כדאית לי?

Managemed איננה חברת ביטוח או סוכנות ביטוח, איננו מקבלים עמלות מחברות הביטוח ואנו חפים מאינטרסים מטעם ועבור חברות הביטוח. ולכן איננו מייעצים בסוגיות הללו. עם זאת, חשוב מאוד לבחון עם ההצטרפות לחברת הביטוח: לקבל השוואה מטעם סוכן הביטוח של פוליסות ביטוח לסעיפי ביטוח רלוונטיים (כיסוי ניתוחי; רשימת הרופאים שלה; האם היא מקיפה מספיק; האם היא כוללת מומחים בכל התחומים?)

מה זה תקופת אכשרה ואיך היא קשורה אלי?

עם רכישת ביטוח רפואי לרוב חברת הביטוח קובעת תקופה במהלכה הכיסוי הביטוחי אינו תקף עדיין. רוב תקופות האכשרה נעות בין 4-6 חודשים.

פוליסת אפגרייד והפעלת שב”ן לסוגיהן- מה זה?

אלו פוליסות ביטוח שבהן חברת הביטוח הפרטית מחייבת הפעלת השב”ן (הביטוח הקופתי) בטרם הפעלת הביטוח הפרטי- כשהביטוח הפרטי הוא בנוסף כלומר משלים.

יש לי ביטוח רפואי, ואני לקראת ניתוח- לטענת חברת הביטוח המנתח שלי לא בהסכם ולא יכסו את שכרו- מה עושים?

אם ברשותך פוליסת ביטוח בריאות פרטית רגילה, חברת הביטוח מחוייבת לכסות את שכרו של מנתח פרטי גם אם אינו בהסכם. השאלה היא עד איזה סכום. וכאן צריך לדעת באיזה תחום מדובר מי המנתח ומהם ההסכמים הקיימים בתחום ומי המתחרים הקיימים. אתה מוזמן לפנות אלינו לסיוע.

אני עומד בפני ניתוח- יש לי ביטוח פרטי קולקטיבי וחברת הביטוח מפנה אותי לביצוע הניתוח בסקטור הציבורי וטוענת שתשלם לי גם שיפוי פיצוי על כך.

במידה והפוליסה שלך היא פוליסה רגילה ללא סעיפים מיוחדים, חברת הביטוח לא יכולה לעשות כן. אתה זכאי לניתוח בסקטור הפרטי, ובמקרים רבים עדיין זכאי לסעיפי שיפוי (כלומר חברת הביטוח תשלם לך כסף בנוסף להחזרים שלה לספקים הרפואיים) פנה אלינו לייעוץ ממוקד.

במידה ואתה עומד בפני פרוצדורה התערבותית וזקוק לייעוץ או לליויי- צור אתנו קשר עכשיו

נשמח ללוות אותך יד ביד בכל המהלך הטיפולי info@manage–med.com